Studenti FILUM-a, koji su deset meseci blokirali Rektorat, danas su doneli odluku da napuste zgradu. Suze, emocije, zagrljaji i poruka:
- Nije važan cilj, nego put. Ovo je životno iskustvo, koje smo stekli.
Tu je i profesor Fakulteta inženjerskih nauka Vukašin Slavković, koji od samog početka podržava studente:
- Dugo traje, zajedno smo u borbi. Moramo da ih podržimo, jer je bezbednost studenata dovedena u pitanje. Poziv policiji, koji je rektor uputio jutros, signal je deci da nisu bezbedna.
Podsetimo, juče je rektor dr Vladimir Ranković ušao u Rektorat, a jutros je na njegov poziv i policija legitimisala građane, a kako su studenti rekli, i „omogućila zaposlenima da uđu u Rektorat“.


Lustracija do poslednjeg. Rektor, prorektori, dekani… Sada ste na listu strana, doći će vreme i za svaku vrstu odgovornosti.
Dosta je bilo. 10 meseci nisu plaćali kiruju i ostale troškove uštedeli su dovoljno kućni budžet. Sada moraju da nađu stanove ako i dalje hoće, žele da nastave sa studiranjem. Kirije su malo skočile ali naćiće se već
Kakav bezobrazluk policije, zamislite drskosti da omoguće zaposlenima da uđu u Rektorat, na svoje radno mesto? Skandal, skandal ogromnih razmera, da se obavesti euroPska unija pod hitno, možda i vožnja sankama,kad se steknu uslovi, do Strazbura. Ovaj profesor Fakulteta inžinjerskih nauka, koji uredno radi, bi mogao malo da ne drami, laže i izmišlja – ko je od dece bio u opasnosti, kada i kako, na jučerašnji dan mislim?
Bitno je da smo mi „lider“ u Evropi, tigar, lav, leopard – šta god već. Diplomatija vrh vrhova: najveće carine od SAD, sankcije NIS-u, Vučić se sam slika i šeta po UN-u. Bugarska i Rumunija ulaze u Šengen 1.1.2025, u evrozonu 1.1.2026, a mi faktički dobijamo vize – slikanje, otiske prstiju, biometriju… Najniže plate, najviše cene goriva i svega ostalog. Među tri najbednije zemlje u Evropi smo. Policija okupira univerzitete, batinaši lokalne samouprave. Radojičić i ekipa „heroja“ zlostavljaju gradove kao na Divljem zapadu. Zakon presudi jedno, ministarka ima drugo mišljenje. I Vi pričate da je ovde bilo šta normalno. U Rektoratu – bot do bota i uhljeb do uhljeba. Mogu komotno partijske sastanke da drže, što više manje i rade. Rektor i prorektori svi iz SNS-a. Kako neko reče – u liftu nam pukla sajla, mi u slobodnom padu, a ludak nas ubeđuje da letimo. I povrh svega – botovi koji bi policijom na studente na univerzitetu i kojima je ovo ludilo potaman.
Ostalo policiji samo da maltretira studente. Od navijaca dobijaju batine, u Cacilendu krimosima podnose raport, SNS clanovi ih prskaju smrkovima, gadjaju vatrometima I predmetima, privatna obezbedjenja ne smeju da pogledaju…. Sastav policije kombinacija kriminalaca I ekipe iz Bosne I Kosova. Jo’s se lik pita cega se treba plasiti.
Policija hapsi Luku Stevanovica, studenata, Kragujevcanina I sud ga drzi u kucnom pritvoru zbog optuzbi da je sa drugim studentima planirao, goloruk, rusenje Ustavnog poretka, ali zato policija ne vidi paravojni kamp sa 150 naoruzanih ljudi koji treniraju za rusenje poretka u Moldaviji. Ni cirkus nam nije ravan. Cuj policija u Srbiji.
Policija zna ko placa studentima tri obroka I u Kragujevcu ih je hapsila zato so su imali legalna sredstva slemove I biber sprej, a ne zna kako joj je nestalo preko 500 komada lakog naoruzanja iz policijske sta ice u Boljevcu.