Šumadija karate dođo osvojio 24 medalje na dva velika takmičenja

Proteklog vikenda Šumadija karate dođo je učestvovao na dva velika takmičenja.

Od 19. do 21. aprila Skoplje je bilo domaćin Prvenstva Evrope u tradicionalnom karateu, koje je okupilo oko 400 najboljih karatista iz Evrope, među kojima se našlo 64 reprezentativca JKA Šotokan saveza Srbije. Šestoro članova Šumadija karate dođoa u Kragujevac je donelo osam medalja.

Neda Milovanović je u konkurenciji devojčica od 8 i 9 godina osvojila 3 srebrne medalje u disciplinama kate, tehnika u kretanju i dogovoreni sparing.

Anđela Jovanović je u istoj kategoriji osvojila 3 bronzane medalje.

Matija Mladenović uspeo je da izbori bronzanu medalju u disciplini dogovoreni sparing.
Olivera Petković, Tihana Aleksić i Jovana Jovanović, članice kata tima, svoj nastup su krunisale bronzanom medaljom.

Drugi deo takmičara Šumadija karate dođoa, predvođenih najstarijim takmičarima, nastupio je u Kragujevcu na Kupu Hidetaka Nišijama, za čiju odličnu organizaciju je bio zaslužan Karate klub Mladost iz Kragujevca.

Najmasovniji klub na ovom takmičenju bio je Šumadija karate dođo, koji je osvojio 15 zlatnih, 11 srebrnih i 16 bronzanih medalja, što je bilo dovoljno za drugo mesto u generalnom plasmanu.

Karatisti Šumadija karate dođoa narednog vikenda putuju u Trstenik na JKA Kup šampiona.

Upis u karate školu je otvoren tokom cele godine, a treninzi se održavaju svakog radnog dana od 19:00.