Rukometaši Radničkog su u okviru 19. kola Arkus lige poraženi na gostujućem
terenu u Zrenjaninu od domaćina, ekipe Proletera rezultatom 36:28, poluvreme
16:17 i tako se i nakon ove runde šampionata nalaze na šestom mestu sa 22 boda.

Da će susret sa Zrenjanincima biti težak i neizvestan se znalo i pre početka, jer se
domaćin nalazi u nezavidnoj situaciji na tabeli i do kraja prvenstva svaki bod im
može biti presudan. Radnički je bolje otvorio utakmicu i brzo došao do početnog
vođstva (0:2, 2.min), međutim domaćin se budi, dolazi do izjednačenja i do 6. minuta
održava egal. Gosti u tim trnucima ubacuju u viši stepen prenosa i dolaze do solidnih
3 gola vođstva u ranoj fazi utakmice (5:8, 10.min), a zatim i 6:9. Pri rezultatu 7:9
Dušan Kasalović je zaradio direktan crveni karton, što Proleter koristi i u 17. minutu
prelazi u vođstvo (10:9), a nakon 2 minuta i do 12:10. Zrenjaninci održavaju
pomenutu prednost kada je gostujuće igrače zadesio novi peh, povreda juniorskog
reprezentativca Boška Stanisavljevića, koji se nije vraćao u igru do kraja susreta.

Tim iz Šumadije je stisnuo zube i do kraja poluvremena okreće rezultat, tako da se
uz zvuk sirene na odmor otišlo rezultatom 16:17.
Drugi deo igre domaći rukometaši bolje otvaraju i serijom 3:0 prelaze u vođstvo
(19:17, 35.min) i prednost od jednog do dva gola održavaju jedan period igre. Pri
rezultatu 21:20 u 38. minutu Zrenjaninci serijom 5:0, koja je u mnogome odredila
dalji tok utakmice, dolaze do velikih 6 golova viška na svom kontu (26:20, 44.min). U
sledećih 7 minuta je usledio presudan deo utakmice, nova serija domaćina za
odlučujuću prednost (30:21, 51.min). U pomenutom delu susreta čuvar mreže
domaćih Kovačević je začarao mrežu i zaustavio sve prilaze svom golu, što govori i
činjenica da su Šumadinci za 21 minut igre postigli samo 4 gola. Do kraja meča
Radnički je uspeo dva puta da smanji razliku na 6 golova, no lišeni pomoći dva beka
nisu uspeli da značajnije zaprete domaćinu, koji je utakmicu priveo kraju konačnim
rezultatom 36:28.
Najbolji strelci u redovima Zrenjaninaca su bili Predrag Krivošija sa 9 i Aleksandar
Rudić sa 6 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski prednjačili Miloš Barudžić
sa 11 i Stefan Stanojev sa 4 postignuta gola.
Igrač utakmice: Predrag Krivošija (Proleter)

RK Proleter – RK Radnički: 36:28 (16:17)
Zrenjanin: SH “Kristalna dvorana“. Gledalaca: 300
Sudije: Branislav Nenadić, Darko Stefanović
Sedmerci: Proleter 3 (3), Radnički 3 (2)
Isključenja: Proleter 12 min, Radnički 12 min
Proleter: Stoiljković (odbrana), Karlaš, Knežević, L. Pavlović 2, Skuban 5, Rudić 6,
Popović 3, Breti (6 odbrana), Terzić 3, Krivošija 9, Sovrlić, M. Pavlović 3,
Barjaktarović 4, Vukadinović 1, U. Kovačević, M. Kovačević (9 odbrana, sedmerac).

Radnički: Maljević, Grubor 1, Stanisavljević 2, Prodanović 1, Mutavdžić, Mojsilović,
Kasalović 2, Barudžić 11, Knežević 2, Utvić 2, L. Đerić 3, Stanojev 4, Vasiljević,
Jovanović, Ivanović (2 odbrane), Zlatanović (11 odbrana).