Trijumf za oproštaj od Jezera

Sport

Rukometaši Radničkog su u susretu šestog, pretposlednjeg, kola plej auta Super rukometne lige savladali na svom parketu ekipu Obilića iz Beograda rezultatom 36:34, poluvreme 20:14 i tako se trijumfom oprostili od svojih navijača, pred duel poslednje runde doigravanja u Kaću, zabeleživši četvrtu pobedu u nizu Kragujevčani se nakon ovog trijumfa trenutno nalaze na deobi drugog mesta sa 27 bodova.

Meč pretposlednjeg kola doigravanja nije imao rezultatski značaj ni za jednu ekipu, ali su stari rivali na megdan u dvorani Jezero ušli sa puno elana i želje da kragujevačkoj publici u poslednjoj utakmici ove sezone prirede dobru rukometnu predstavu, u čemu su i uspeli. Nakon rezultatske klackalice na samom startu (3:3, 4.min), Radnički je prvi pritisnuo gas i došao do plus 3 (6:3, 8.min), no gosti su imali adekvatan odgovor, tako da posle 5 minuta dolaze u rezultatski egal (8:8, 13.min). koji su održvali do 19.minuta i 11:11. Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim, razleteli su se momci u crvenim dresovima, pa u 28. minutu beležimo i najveću prednost (18:12), koju su održali do zvuka sirene koja je označila veliki odmor (20:14)

Ušli su odlučnije vitezovi sa Vračara u drugi deo susreta, što je za posledicu imalo i rezultat u 33.minutu (21:18). Samo 3 minuta je bilo potrebno domaćim rukometašima da vrate na snagu najveću prednost (25:19, 36.min), što je dalo priliku stručnom štabu kragujevačkog superligaša da u igru uvede i mlađe snage sa klupe. Nisu se predavali gosti, pa u 41.minutu svode prednost Radničkog na samo 2 gola (26:24), a u nastavku uspevaju i da dođu do izjednačenja (29:29, 47.min), pa i do vođstva (31:32, 52.min). Kombinovana postava Kragujevčana je uspela da napravi rezultatski kambek, dođe do plus 4 u 56.minutu (36:32) i privede utakmicu kraju konačnim rezultatom 36:34. Poslednju četvrtinu utakmice je obeležila otvorena igra sa nizom atraktivnih poteza sa obe strane na zadovoljstvo prisutne publike, u kojoj su se odlično snašle mlade snage Radničkog, a posebno se istakao 18-to godišnji Radovan Maljević sa rekordom superligaške karijere od 8 postignutih golova.

Najefikasniji u redovima kragujevačkog superligaša su bili Miloš Barudžić sa 10 i Radovan Maljević sa 8 pogodaka, dok su kod gostiju golgeterski prednjačili Uroš Stanić sa 9 i Milan Stojanović sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice: Veljko Davidović (Radnički)

RK Radnički – RK Obilić: 36:34 (20:14)

Kragujevac: Hala Jezero. Gledalaca: 200

Sudije: Nikola Musić, Stevan Đurašinović

Sedmerci: Radnički 4 (4), Obilić 3 (3)

Isključenja: Radnički 4 min, Obilić 8 min

Radnički: Đerić (5 odbrana), Veljković, Maljević 8, Veličković, Davidović 4, Mutavdžić 3, Mojsilović, Barudžić 10, Utvić 3, Stanojev 2, Panić 4, Stanojević, Ivanović (3 odbrane), Barjaktarević 2.

Obilić: Ostojić 5, Mladenović 2, Antelj, Ivanić 3, Čolović (13 odbrana), Stanić 9, Stojanović 7, Mandić 5, Turudić 1, Mitrović, Banduka, Sladić, Bećirović.

Naredne subote,18. maja, Radnički putuje u Kać na megdan poslednjeg, 7.kola plej auta Super rukometne lige, gde će ih ugostiti domaćin, ekipa Jugovića.