Ubedljiva pobeda Radničkog

Košarka Sport

U košarkaškom duelu dva privredna društva, pobedu je odnelo mlađe, naše, rezultatom 84:68 (22:17, 23:14, 15:18, 24:19).

Posle izjednačene igre u uvodnih pet minuta, košarkaši Radničkog su dodali gas i u drugoj polovini prve četvrtine stvorili 5 poena prednosti, najviše zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena. Odmah se videla namera Vladimira Đokića da uskom odbranom u reketu „odseče“ Raška Katića, međutim, spoljna linija Crvenih je iskoristila takvu postavku na terenu ekipe Vršca i od 22 poena u prvoj deonici, čak 18 dala iza linije 6,75. Još veći problem za goste je predstavljalo to što je čak 5 različitih igrača Radničkog pogađalo šuteve za 3 poena (Mitrović 2, Đerasimović, Ilić, Dumić, Veljović).

Gde su stali u prvoj, nastavili su i u drugoj četvrtini. Sa još 5 pogođenih trojki iz 7 pokušaja i odličnom odbranom, izabranici trenera Vukotića su faktički već tada rešili pitanje pobednika. Pokušavali su Vrščani da se vrate u meč. Trener Đokić je čestim izmenama tražio najbolju petorku, ali ništa od toga nije urodilo plodom. Kragujevčani su na poluvremenu imali velikih 14 poena prednosti (45:31). Treba ipak napomenuti da su gosti bili lišeni pomoći kapitena i najboljeg igrača, Miloša Dimića, koji je utakmicu presedeo na klupi zbog povrede.

Treća četvrtina je donela blago opuštanje igrača Radničkog koji su dozvolili ekipi Vršca da razliku spusti na jednocifrenu polovinom te deonice. Da ne dođe do preokreta i bezrazložne drame, pobrinuo se Stefan Mitrović, koji je sa vezanim poentiranjem u dva napada povećao prednost svoje ekipe. Gosti ipak dobijaju rezultatski treći period i na poslednju pauzu se odlazi sa 11 poena prednosti za Radnički (60:49).

Oprobanim receptom iz prethodih 30 minuta domaći košarkaši rešavaju svaku nedoumicu vezano za pobednika meča. Dumić pogađa jednu zatim Mitrović dve, a potom i Veljović još jednu trojku čime Radnički stiče i 20 poena prednosti na nepunih 5 minuta do kraja. Trener Vukotić tada pruža šansu svim svojim igračima koji su je odlično iskoristili uz par veoma atraktivnih poteza. Konačan rezultat meča je bio ubedljiviih 84:68 za Crvene.

Vojin Ilić je bio ubedljivo najbollji igrač Vršca na terenu sa postignutih 22 poena i 7 skokova. Sa druge strane, u ekipi Radničkog, briljirao je Stefan Mitrović sa 21 poenom i 3 skoka. Filip Dumić je upisao 14 poena i 7 asistencija, Nikola Veljović 11 poena, a Marko Ilić 8 poena i 7 skokova. Čak 11 igrača domaćeg sastava se upisalo u strelce na ovoj utakmici. Koliko je Radnički igrao raznovrsno i timski pokazuje broj asistencija (25) koje su „poništile“ veliki broj izgubljenih lopti (24). Takođe, Crveni su nadskakali Vrščane 38:24 i samim tim imali punu kontrolu nad reketom na oba kraja terena.

Sledeću utakmicu Radnički igra u gostima protiv ekipe Slobode, 27. novembra, a zatim dočekuje ekipu Dunava u petak 3. decembra u SBB hali Jezero.