„Umetnice“ ponovo bez milosti za Kragujevčanke

Košarka Sport

I u drugom međusobnom okršaju sa vicešampionom Srbije, ekipom beogradskog Art basketa, ove sezone košarkašice Radničkog pretrpele su ubedljiv poraz, ovoga puta na svom parketu u utakmici 14. kola Prve ženske lige Srbije, rezultatom 103:48 (17:16, 34:9, 32:12, 20:11).

Nisu Kragujevčanke u ovaj meč ušle sa prevelikim očekivanjima, ali su se nadale da će barem izbeći rezultatski debakl, kao što je to bio slučaj u prethodnom duelu sa popularnim „umetnicama“. U tome, nažalost, nisu uspele, s obzirom da su Beograđanke i ovoga puta odnele ubedljiv trijumf od 55 poena razlike.

„Crvene dame“ su bile dostojan rival vicešampionkama Srbije samo u prvoj četvrtini, koju je obeležila rastrzana igra i slaba napadačka produkcija oba tima. Već u narednoj deonici popularne „umetnice“ su stigle do dvocifrene prednosti, pa su tako na poluvreme otišle sa 26 poena „viška“ (51:25). Nastavile su košarkašice Art basketa da uvećavaju stečenu prednost u trećoj četvrtini, koju su okončale sa više nego ubedljivih 46 poena prednosti (83:37). U završnoj deonici gošće su malo „spustile gas“, mada su i ovu četvrtinu rešile u svoju korist rezultatom 20:11 za konačnih 103:48.

Kvintet igračica sa dvocifrenim učinkom u pobedničkom timu predvodile su Bojana Talijan sa 20 i Vladana Vujisić sa 19 postignutih poena. Marta Mitrović je ubacila 17, Marija Avlijaš 12, a Marta Jovanović 11 poena.

Najefikasnija u redovima domaće ekipe bila je Mara Nikolić sa 16 poena, Lena Vulović je postigla 10, a Andrijana Vuković 9 poena.

Košarkašicama Radničkog sada predstoje dve možda i ključne utakmice u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa. Kragujevčanke narednog vikenda idu na noge pretposlednjem Spartaku, dok će samo par dana kasnije u svojoj dvorani ugostiti ekipu Novosadske ŽKA, koja trenutno zauzima deveto mesto na prvenstvenoj tabeli.