Bod Radničkog u Splitu u derbiju za F4 Lige šampiona

Grad Sport

U jednom od derbija za plasman na „fajnal-for“ Lige šampiona, vaterpolisti Radničkog odigrali su nerešeno sa Jadranom iz Splita (10:10), iako su u do same završnice meča imali prednost od dva gola.

Uprkos pehovima koji su ih pratili u poslednje vreme, Kragujevčani su se dobro borili tokom većeg dela duela sa odličnim rivalom, sastavljenim od velikog broja hrvatskih reprezentativaca, pa na kraju ostaje žal što nisu osvojili ceo plen.

Zbog velikog značaja utakmice od samog starta igralo se borbeno i tvrdo na obe strane. Radnički je poveo preko levorukog crnogorskog reprezentativca Alekse Ukropine, posle nešto više od minuta igre, iz napada sa igračem više, a Jadran na isti način ubrzo preokrenuo preko Luke Bukića i Zvonimira Butića (2:1).

Dva minuta pre kraja uvodne deonice centar Josip Vrlić izjednačio je iz kontranapada, da bi novi preokret doneo Miloš Ćuk, lepim pogotkom sa distance, nakon dva minuta igre u drugoj četvrtini – 3:2. Odbrane su delovale odlično u tim trenucima, pa je to bio i jedini pogodak u ovom periodu igre.

Neizvesna vaterpolo predstava nastavljena je i u drugom poluvremenu. Rino Burić je na startu postavio novo izjednačenje dalekometnim šutem (3:3), posle čega je Radnički prvi put otišao na „plus tri“, zahvaljujući golovima Ćuka i Marka Radulovića i Nemanje Stanojevića – 6:3. Međutim, ni Splićani nisu rekli svoju poslednju reč, pa su pogotkom Butića od stative, tri sekunde pre kraja treće četvrtine, vratili meč u neizvesnost pred poslednju deonicu (6:4).

Već u prvom napadu jedan od najboljih igrača Jadrana, Jerko Marinić Kragić, iskrao se odbrani Kragujevčana i matirao Dobožanova za „minus jedan“ (6:5). Igralo se potom gol za gol, Kragujevčani su održavali dva gola „viška“ sve do poslednjeg minuta susreta (10:8). Jadran je 58 sekundi pre kraja smanjio zaostatak pogotkom Marinić Kragića iz faula, Radnički potom nije iskoristio napad, a osam sekundi pre kraja zaboravljeni Ivan Domagoj Zović doneo je bod Jadranu.

U pobedničkom timu prednjačio je Jerko Marinić Kragić sa tri gola, a pratili su ga Rino Burić i Zvonimir Butić sa po dva, koliko su postigli i Miloš Ćuk, Aleksa Ukropina, Marko Radulović i Josip Vrlić na drugoj strani. Dobru partiju pružio je i oporavljeni golman Lazar Dobožanov, koji je upisao 15 intervencija.

Kragujevčane za vikend očekuje nastup na „fajnal-foru“ Kupa Srbije, a rival u polufinalu biće im domaća Crvena zvezda, u subotu, od 20 časova.

Jadran – Radnički 10:10 (2:2, 0:1, 2:3, 6:4)

SPLIT – Bazen: „Poljud“. Sudije: Nikolas Budramis (Grčka) i Matan Švarc (Izrael).

JADRAN: Marcelić. Burić 2, Marinić Kragić 3, Čagalj, Butić 2, Pejković, Bukić 1, Zović 2, Delić, Dobud, Šetka, Dužević, Anić. Trener: Marelja.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 1, Janković 1, Ćuk 2, Vico, Ukropina 2, Gavrilović, Pljevančić, Radulović 2, Lukić, Vrlić 2, Milutinović. Trener: Stevanović.