Činedu zaustavio Krila (VIDEO)

Fudbal Grad Sport

Fudbaleri Radničkog 1923 i Krila Sovjetov, igrali su nerešeno 1:1,u prijateljskom meču u Antaliji, gde se obe ekipe nalaze na pripremama za nastavak takmiačrske sezone u svojim zemljama.

I u drugoj proveri na turskom primorju igrači Radničkog 1923 ostavili su dobar utisak, ovoga puta u duelu sa šestoplasiranim ruskim premijerligašem. S početka meča izabranici trenera Feđe Dudića bili su angažovaniji u napadu, tako da je na ulasku u drugi minut, posle kornera, Bevis šutirao pored gola. Isti igrač je nešto kasnije ponovo bio u centru pažnje, posle proigravanja Vidakova, ušao je u kazneni prostor, ali je uputio loptu za koju se ne može reći da li je bio pokušaj udarca ili ubacivanja pred gol. U devetom minutu, centrirao je Aleksić, a Vidakov je glavom zahvato loptu, koja je putanju završila pored stative.

Igrao se 11.minut, kada je vođa navale Кragujevčana, Vidakov, ostao na travi, prethodno i klupa sa stručnim štabom i rezervnim igračima bila je u prilici da čuje da je nešto „puklo“. Na žalost, napadač Radničkog 1923 je iznet sa terena, u medicinskom centru su mu urađeni pregledi magnetnom rezonancom, ali zbog nešto većeg otoka se nije mogla utvrditi tačna dijagnoza, koja će po svemu sudeći biti poznata po povratku u Srbiju.

U periodu dok je Radnički 1923 imao igrača manje na terenu usled povrede Vidakova, tim iz Samare je poveo posle prvog šuta na utakmici. Na njega se odlučio Babkin, vetar je doprineo da upućena parabola bude neodbranjiva za Mladenovića. Nedugo potom, Hubulov je bio u prilici da duplira prednost ruskog tima.

Za izjednačenje, u 56.minutu, pobrineo se Činedu, koji je prihvatio loptu u gužvi ispred šesnaesterca i iskosa sa leve strane, „iz kolena“ naterao Ovešnjikova na paradu, kojom je samo ulepšan pogodak kragujevačke „devetke“.

Radnički 1923 je bio taj tim koji je u većem delu susreta diktirao tempo, ali nije to uspevao i da materijalizuje. Doduše, preko Aleksića je još jednom zatresena mreža ruske ekipe, ali je taj pogodak poništen, zbog teško prihvatljive situacije da se pre postizanja gola lopta našla izvan terena.

Do povratka sa priprema u Turskoj, Radnički 1923 će odigrati još jedan meč, u utorka od 13.30 časova (po vremenu u Srbiji), a rival će biti poljski Lođ.

Radnički 1923 – Кrila Sovjetov 1:1 (0:1)

Stadion: Kompleks Titanik Mardan. Sudija: Ramazan Кeleš (Turska). Strelci: Činedu u 56. za Radnički 1923, a Babkin u 13.minutu za Кrila Sovjetov.

RADNIČКI 1923: Mladenović, Ćosić, Mitrović, Pecelj, Dadić, Ristić, Aleksić, Bevis, Sahli, Činedu, Vidakov (od 13. Gluščević). Igrali su još: Dimitrijević, Zorić, Šerbečić, Đurić, Milošević, Adžić, M.Vidović, Bukumira i Vidosavljević.

КRILA SOVJETOV: Lomaev, Gaponov, Evgenjev, Beil, Raskazov, Ivanisenijak, Babkin, Saltjakov, Hubulov, Šitov, Кarpicki. Igrali su još: Ovešnjikov, Lisov, Asaidulin, Sokolov, Pisarski, Rahmanović, Peršin, Zotov, Soldatenkov, Pečenin.