Kragujevčanke poražene na gostovanju u Jagodini

Sport

Rukometašice Radničkog su u susretu 12. kola poražene na gostovanju u Jagodini od ekipe ŽORK Jagodina, aktuelnih šampionki Srbije rezultatom 30:21, poluvreme 16 :12. Nakon nekompletnog kola, Kragujevčanke se i dalje nalaze na osmom mestu sa 6 bodova.

Dobra partija i trijumf nad ekipom Mladosti su unele dozu sigurnosti i vere u svoje mogućnosti pred duel sa višestrukim šampionkama Srbije rekonstruisanom timu iz srca Šumadije. Dobro su otvorile meč devojke iz Kragujevca i pružile snažan otpor favorizovanim Jagodinkama. Dugo je trajala rezultatska klackalica i igra gol za gol u kojoj su se rivalke smenjivale u međusobnom vođstvu. U 22. minutu pri rezultatu 11:11, dve igračice Radničkog su uzastopno dobile kaznu isključenja i to ih je koštalo, jer rukometašice Jagodine u tom periodu serijom 3:0 dolaze do prve značajne prednosti, 14:11. Do kraja ovog dela igre, domaćin je povećao prednost, tako da na odlasku na veliki odmor beležimo rezultat 16:12.

Žestoko su krenule igračice Radničkog početkom drugog poluvremena i za nepunih 5 minuta svode prednost domaćina i prilaze na samo gol minusa (17:16). Jagodinke su poznate da u drugih 30 minuta pojačavaju tempo i nivo agresivnosti i to su i večeras uradile. Povezale su redove, izašle iz golgeterske krize i u furioznom ritmu, za koga gošće nisu imale rešenja, dolaze do velikih plus 6 na svom kontu (22:16, 44.min). U tom period igre Kragujevčanke nisu imale ni sportske sreće, jer je nekoliko udaraca posle izrađenih akcija završilo na okviru gola. Krizu u igri gostujućih rukometašica, ekipa iz Jagodine iskusno koristi i u poslednjih 10 minuta utakmice ulazi sa 9 golova prednosti (26:17). Do kraja susreta, rivali su postigli po 4 pogodaka, tako da je na isteku 60. minuta konačan rezultat glasio 30:21.

Epitet najboljih strelaca u redovima Jagodine su podelile Aneta Adžić i Srna Sukur sa po 8pogodaka, dok su kod Kragujevčanki najefikasnije bile Helena Inđić sa 7 i Andrea Boner sa 4 postignuta gola.

Igrač utakmice: Aneta Adžić (Jagodina)

ŽORK Jagodina – Radnički: 30:21 (16:12)

Jagodina: SH ”Jassa”. Gledalaca: 250

Sudije: Dimitrije Matić, Branislav Vujanović

Sedmerci: Jagodina 4 (4), Radnički 2 (2)
Isključenja: Jagodina 8 min, Radnički 8 min

Jagodina: Radivojević, Adžić 8, Marsenić, Mitrović 3, Simatović 4, Petrić, Sukur 8, Kojić 1, Gugač 3, Fajfrić 1, Simić (6 odbrana), Racković, Đurašinović (odbrana), Anđušić 2, E.Petrić.

Radnički: Pojužina, Jonović 1, Bjelak, Đorđević, Stošić 3, Pidro (7 odbrana), Inđić 7, Božinović 1, Potkonjak 1, Boner 4, D.Ranković, Petrović, Tasić 1, Vučićević, Z.Ranković 3, Andrić.

U narednom, 13. kolu Super rukometne lige Kragujevčanke putuju u Niš gde će ih narednog vikenda ugostiti ekipa Naise.