Drugo „Sparta Open“ Takmičenje u tekvondu: Klub Osvojio 10 Medalja Uprkos Izazovima Početka Školske Godine

Sport

Prethodnog vikenda, 16. septembra 2023. godine, u Novom Sadu održano je drugo izdanje takmičenja „Sparta Open“. U ovogodišnjem nadmetanju učestvovalo je 389 takmičara iz 43 kluba, koji su došli iz osam različitih zemalja. Naš klub je bio zastupljen sa trinaest takmičara, koji su ukupno osvojili deset medalja. Detaljni pregled medalja koje smo osvojili je sledeći:

4. Aleksa Jeremić – Kadetski uzrast, do 41kg, B klasa

Iako je period nakon početka školske godine često praćen izazovima kao što su jake alergije i stomačni virusi, naš klub se predstavio sa trinaestoro mladih sportista. Na takmičenju su posebno blistali braća Ilić. Milan Ilić je uprkos povredi koju je zadobio u prvih deset sekundi finalne borbe, pokazao izuzetnu hrabrost i istrajnost, pobedivši ne samo svog protivnika već i sopstvene bolove. Sličnu borbenost pokazao je i Aleksa Ilić, koji je pored problema sa elektronskim sistemom za bodovanje, uspeo da trijumfuje, pobedivši i svog protivnika i tehničke poteškoće tokom meča.

Ostali članovi tima takođe su pokazali značajnu borbenost, ali su braća Ilić svojim upečatljivim nastupima obeležili ovogodišnje takmičenje.