FK Kragujevac dobio „Prvo poluvreme” – Baraž za ulazak u Drugu gradsku ligu

Fudbal Sport

U prvoj utakmici baraža za ulazak (ili ostanak) u višem rangu takmičenja na Košutnjaku u kojoj je FK „Dobrača”bila nominalni domaćin pobedili su sa rezultatom 2:1 fudbaleri FK „Kragujevca”.

Strelci za FK „Kragujevac” bili su Spalević u 26. i Đukić u 39. minutu, dok je strelac za  domaću ekipu bio Gudžulić iz penala u 41. minutu.

FK DOBRAČA: Igor Nikolić (G), Dušan Stevanović, Marko Pantović, Janko Milutinović, Milan Bogićević, Milan Dugić, Andreja Gudžulić, Nemanja Vasiljević, Pavle Stevanović, Petar Stevanović, Nemanja  Luković.

FK KRAGUJEVAC: Borislav Bošković (G), Vasilije Adamović, Aleksa Ilić, Mateja Gračanac, Vladica Dašić, Bogdan Dimitrijević, Vojislav Đukić, Vladimir Glavinić, Miljan Đukić , Darko Spalević, Nikola Đorđević.

Nakon početnog ispitivanja snaga i fudbalskog odmeravanja, obe ekipe su već nakon 15tak minuta  počele da stvaraju šanse. Prvi je pripretio FK Kragujevac i prekaljeni as Darko Spalević, nekadašnji fudbaler Radničkog i najbolji strelac Super Lige za sezonu 2011/12. Nakon nekoliko promašenih šansi, gore pomenuti AS je zatresao protivničku mrežu sjajnim udarcem glavom u 26.minutu.

Nakon ovog pogotka miljenici kragujevačke čaršije nisu stali, već dati gol im je dao snažan „vetar u leđa” da nastave da jurišaju ka golu protivnika. Lopta  izvedena iz auta od strane mladog i maestralnog štopera Ilića, dolazi do Đukića, Đukić odigrava dupli pas sa Spalevićem koji ostavlja sjajnu povratnu loptu na tacni kapitenu Đukiću koji je sjajnim golom tačnije lobom izazvao aplauze svih prisutnih navijača. Gol za 0:2.

Kada se mislilo da će FK „Kragujevac” odneti laku pobedu u ovom duelu, mlada zvezda Vasilije Adamović je odigrao rukom u svom šesnaestercu i omogućio domaćinu da smanji rezultat. Gudžulić je bio precizan sa bele tačke. Gol za 1:2.

Utakmica je ušla u egal završnicu gde su se obe ekipe potrudile da svi prisutni ne zažale što su se ovog  popodneva pojavili u Košutnjačkoj šumi. Šanse su se ređale kao na traci, počev od Darka Spalevića čiji je  udarac glavom od prečke završio u aut, preko Vladimira Glavinića, Nikole Đorđevića i Vojislava Đukića koji je pred sam kraj meča  sjajnim solo prodorom imao šansu da postigne i treći gol za svoju ekipu ali bezuspešno.

Domaćini su nakon brojčane prevlasti u svojim redovima i dobijenog crvenog kartona gostujuće ekipe (Vladica Dašić) imali priliku da bukvalno u samom finišu izjednače rezultat ali na njihovu žalost a sreću Kragujevčana rezultat ostaje 1:2.

Kragujevačka čaršija će pričati o ovom duelu sigurno a ono što nama ostaje je da opet pozovemo publiku da u što većem broju dođe u nedelju 4. Jula od 17.30 h i odgledaju revanš meč. Ista meta, isto odstojanje – Košutnjačka šuma.

Napred Kragujevac, do Druge gradske lige!, bodre se FK „Kragujevčani”.