OK Radnički naplatio dug Partizanu

Odbojkaši Radničkog su u osamnaestom, poslednjem kolu BPŠ Superlige savladali dužnika iz prvog dela sezone i Kupa, ekipu beogradskog Partizana rezultatom 3:1. Kragujevčani su regularni deo šampionata završili na petom mestu i očekuje ih plej of našeg elitnog takmičenja.

Poveo je Radnički sjajnim servisima Toukhtena 3:1, a nedugo zatim i 7:4. As servisom Petrovića gosti prilaze na samo poen razlike (9:8), no dobrom igrom u polju i blokovima domaćin vraća prvo 3 poena prednosti (15:12), a zatim dolazi i do maksimalnih 4 (19:15). No gosti se bude i sjajnim servisima i čvrstinom u bloku prelaze u vođstvo (19:20). Igralo se poen za poen do rezultata 23:23, ali domaći greše u napadu i omogućavaju Partizanu da povede u setovima konačnim rezultatom 23:25.

Smečom kapitena Matića i blokom Toukhtena, Kragujevčani stiču 4:0 na samom startu drugog dela igre. Domaćim igračima sve ide od ruke, pa ni drugi minut odmora gostujućeg šefa struke Janića pri rezultatu 10:4 im nije doneo ničeg dobrog. Razgoropađeni domaćin blokom Matića stiče plus 10 kao uvertiru za krajnji ishod drugog seta (17:7). Opuštenost Radničkog koriste gosti da se primaknu na 19:12, što strateg domaćih Bulatović seče tajm autom, vraća svoje igrače na pravi kolosek koji serijom razornih servisa Kovača dolaze do izjednačenja u setovima 25:14.

I u trećem setu domaći odbojkaši vode 4:0 u startu zahvaljujući servisima Toukhtena. Nastavio je Radnički u istom stilu, vodi sa 9:4, no onda nastaje blagi pad u igri koji gosti koriste i prilaze na samo poen zaostatka (12:11). Nakon minuta odmora domaćih usledila je serija za 15:11, koji održavaju prednost 20:16, pa 23:19. U samom finišu gosti su se primakli na 24:22, no sve dileme razrešava iz napada Matić za konačnih 25:22 i vođstvo od 2:1 u setovima.

Četvrti set je krenuo izjednačeno. Beležimo rezultat 4:4 i 7:7, a pri vođstvu Kragujevčana od 9:7 crveni karton je dobio trener gostiju Janić što automatski znači gubitak poena za njegovu ekipu (10:7). U jednom momentu Partizan je smanjio prednost domaćina na 14:12, no to je bilo sve što su pokazali u večerašnjem meču. Ni drugi minut odmora pri rezultatu 17:12 nije urodio plodom, domaćin je „namirisao krv“ i sjajnom i atraktivnom igrom povećao prednost smečom Toukhtena na 23:15. Sve do kraja je bila stvar rutine za konačan skor 25:19 u četvrtom setu i trijumf rezultatom 3:1.

Najbolji pojedinac u redovima Radničkog je bio Kovač sa 22, Matić je dodao 13 poena, dok su kod gostiju najuspešniji bili Delguidice sa 17 i Nejić sa 13.

RADNIČKI – PARTIZAN-SOCCERBET 3:1 (23:25,25:14, 25:22, 25:19)

KRAGUJEVAC

Hala: SBB Jezero

RADNIČKI: Antić, Ivanković, Vidović, Pantović (libero), Vukmirović, Koprivica 10 (1blk), Milutinović, Ricardo 2 (1blk), Matić 13 (2blk), Radević 10 (3blk), Majstorović (libero), Kovač 22 (2blk), Toukhten 12 (4blk).

PARTIZAN-SOCCERBET: Mandić, Dopuđ, Marinović 9 (1blk), Lekić 7 (1blk), Petrović 1, Huzejrović, Nejić 13 (1blk), Janković, Stašević (libero), Cvetković, Bjelica 5 (1blk), Delguidice 17 (2 blk)

Ovom utakmicom je završen regularni deo sezone BPŠ Superlige. Nakon pauze, odbojkaše Radničkog očekuje takmičenje u plej ofu.