Za samo pola decenije postojanja kompanija “LionEight” osvojila najprestižnije odlikovanje grada Kragujevca, Đurđevdansku nagradu

Društvo Ekonomija Grad

Ðurđevdanska nagrada za 2023. godinu u oblasti privrede otišla je ove godine u ruke relativno mlade, ali veoma uspešne kompanije. Kompanija „LionEight“ za samo pet godina postojanja dobila je ovo veliko priznanje zahvaljujući izuzetnom doprinosu i podršci privrednom i ekonomskom razvoju grada.

Sa preko 250 zaposlenih i tendencijom rasta kadrovskog kapaciteta, LionEight pruža poslovne prilike za sve Kragujevčane, kao i priliku za prva radna mesta mladima bez radnog iskustva. Ova kompanija svoje proizvode i usluge plasira na inostrano tržište.

Kroz saradnju sa obrazovnim institucijama i omladinskim organizacijama, kompanija aktivno doprinosi karijernom razvoju i unapređenju poslovnih veština budućih lidera. Partnerstvo sa Ekonomskim fakultetom, Prirodno-matematičkim fakultetom, i Fakultetom inženjerskih nauka u Kragujevcu, kao i podrška akreditaciji kratkih studijskih programa i doprinos razvoju obrazovanja i lokalne ekonomije dodatno ističu ulogu LionEight-a u zajednici pa nije ni čudo što je baš ova kompanija nagrađena za doprinos gradu.

Osim toga, ova kompanije se ističe i snažnom podrškom sportskim udruženjima i klubovima u Kragujevcu. Partnerstva i sponzorstva sa fudbalskim, košarkaškim, odbojkaškim, kao i klubom Američkog fudbala svedoče o predanosti kompanije LionEight ka razvoju sportske scene grada.

Poznato je da LionEight takođe ulaže i u lokalnu infrastrukturu. Projekti poput uređenja igrališta za decu i spoljašnjih teretana u naselju Lepa Brena, akcije čišćenja korita reke Lepenica i Spomen parka „Šumarice“, kao i briga o napuštenim životinjama, samo su neki od primera posvećenosti kompanije LionEight poboljšanju životnih uslova sugrađana. Ono što takođe možemo da primetimo je da im je i podrška udruženjima i organizacijama humanitarnog karaktera od velike važnosti. LionEight je realizovao obnovu prilaza Pozorištu za decu i mlade. Staro, ruinirano stepenište je restaurirano, a dotrajale ploče na platou zamenjene su novim uz donaciju i dobru volju ove kompanije.

Imajući u vidu sve navedeno, jasno je zašto je baš ova kragujevačka kompanija dobitnik Đurđevdanske nagrade i stoji rame uz rame sa ostalim dobitnicima.

Nakon uručenja nagrade, direktor kompanije Vladimir Dobi izjavio je: “Veliko je zadovoljstvo videti da se naši napori i doprinos prepoznaju na ovako visokom nivou. Dobiti Đurđevdansku nagradu u oblasti privrede za nas je ogroman uspeh i potvrda da smo na pravom putu. Želim da istaknem da ova nagrada pripada svim zaposlenim u LionEight-u, jer bez njihovog doprinosa i angažmana ne bismo postigli ovo dostignuće. Ova nagrada nam daje podstrek da nastavimo da se usavršavamo i da ostvarujemo još veće uspehe!”

Čestitamo kompaniji LionEight na nagradi i izuzetnom doprinosu razvoju grada Kragujevca. Nadamo se da će LionEight nastaviti ovim tempom i ostvarivati još veće uspehe u budućnosti.

PR tekst
Tagovi:

7 thoughts on “Za samo pola decenije postojanja kompanija “LionEight” osvojila najprestižnije odlikovanje grada Kragujevca, Đurđevdansku nagradu

  1. Je l ovo reklamni tekst? Ako je plaćena objava, morate to da naznačite. Inače, ova firma ima banere gotovo na svim kragujevačkim portalima,pa čik da neko bude objektivan. Mislim da je ovo satisfakcija samo za Dobija ( na fotografiji) koga je opozicija provalila za neke prekršaje dok je bio u Americi, pa je pod pritiskom kao šatro dao ostavku, a ostao je u odličnim odnosima sa SNS vlašću, možda i poslovnim, kako bruji grad. Kakav je , bre ovo grad, zemlja, ljudi…?

  2. Bravo za Lijonejt. Stvarno su kompanija koja na svaki način vodi računa o svojim zaposlenima i dobru sliku predstavljaju

  3. Pa oni nisu na takmicenju vec na trzistu i to uglavnom van Srbije.

    Sto se tice samih zasluga indikativno je da recimo ovo gradsko priznanje nije dodeljno do sada recimo Kragujevackim firmama kao na primer sto su Trnava promet koja ima preko 1300 zaposlenih i Agromarket koji je jedan od ozbiljnih igraca u svom delu poslovanja i van Srbije. U vezi Trnave, samo zamislite da treba da isplatite svaki mesec 1300 minimalaca a ne zarade koje su inace kod njih vece od minimalca – koji su to iznosi i prihod za sam grad. Takodje i sam opstanak pomenutih firmi pored ozbiljne konkrencije kako u Srbiji tako i van Srbije (Agromarket).

    Dodatna indikativna stvar i da je Dobi do skoro bio u gradskoj upravi a sada uposlenik firme koja dobija ovu nagradu.

    Jos jedna sporna stvar je i sto recimo vlasnik firme je jedan od investitora u stambenoj-poslovnoj izgradnji od skorije u gradu koji gle cuda dobija bas neke atraktivne lokacije. Na primer potez centar – Stari grad, Crveni krst i td.

    Tako da tendencija i 250 zaposlenih i nije nesto za ovu nagradu u odnosu na ove gore pomenute Kragujevacke firme koje posluju uspesno mnogo duze od ove.

  4. Nema kome ovi dobri ljudi nisu pomogli!!! Ali ne znam nikoga… A nas Sumadince ubice zavist i razdor

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.