Omladinci Radničkog remizirali sa Čukaričkim uz kišu golova

Fudbal Sport

Omladinci Radničkog u veoma zanimljivoj i utakmici punoj preokreta osvojili su bod igrajući nerešeno 4:4 protiv vršnjaka Čukaričkog u 21.kolu Omladinske Lige Srbije. Prema svemu viđenom podela bodova je realan rezultat jučerašnje utakmice.

Veoma je loše počelo za izabranike trenera Dušana Nikolića jer su gosti posle svega nekoliko sekundi rezantnim udarcem poveli preko Subotića. Jalovo je naš tim pokušavao u nastavku da izjednači, da bi Čukarički u 25.minutu duplirao prednost, a strelac je bio Radosavljević.

Nadu ”đavolčićima” vratio je Veljko Dimitrijević nakon greške štopera gostiju a potom i golmana ”brđana” Čarapića u 30.minutu. Isti igrač se samo 10 minuta kasnije nakon gužve u šesnaestercu gostiju najbolje snašao i ubacio loptu u mrežu za poravnanje rezultata na 2:2, što je bio rezultat na poluvremenu.

Čukarički početkom drugog dela dolazi do nove prednosti ponovo preko Radosavljevića, koji je rutinski savladao Nedovića.

”Đavolčići” se ni tada nisu predavali. Nakon prekida najbolje je skočio kapiten Andreja Ristić i izjednačio na 3:3.

U 78. minutu pravdano je dosuđen jedanaesterac zbog igranja rukom od strane gostujućih igrača. Ristić je realizovao penal i doneo svom timu prvi put vođstvo na utakmici. Činilo se da Radnički može do vredna tri boda, ali je rezervista Čukaričkog Koloni doneo novo izjednačenje čime je postavio i konačan rezultat 4:4, na pomoćnom terenu stadiona ”Čika Dača”.

Izabranici trenera Nikolića nakon 21. kola zauzimaju tek 12. poziciju sa samo 22 osvojena boda. Narednog vikenda Radnički gostuje u Beogradu ekipi Grafičara, u utakmici u kojoj su bodovi veoma neophodni kako bi se sačuvao status u Omladinskoj ligi Srbije.

RADNIČKI 1923 – ČUKARIČKI 4:4 (2:2)

Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”.
GLEDALACA: 100.
SUDIJA: Miroslav Miletić (Gornji Milanovac).
POMOĆNICI: Željko Đurić i Uroš Radovanović.
ŽUTI KARTONI: Tanasijević, Tomić, Dimovski (Radnički 1923), Nikolić (trener Radničkog 1923), L. Stojanović (Čukarički), Čokorilo (trener golmana Čukaričkog)
STRELCI: 0:1 Subotić u 22, 0:2 Radosavljević u 25, 1:2 Dimitrijević u 30, 2:2 Dimitrijević u 40, 2:3 Radosavljević u 51, 3:3 A. Ristić u 56, 4:3 A. Ristić (iz jedanaesterca) u 78, 4:4 Koloni u 85. minutu.

RADNIČKI 1923: Nedović, A. Ristić, Rakićević (od 61. Milojković), Dimitrijević (od 90+4 Jovanović), Dimovski, Tomić , Đorović, Živadinović, Ilić (od 76. Lukić), Čorbić, Tanasijević.

ČUKARIČKI: Čarapić, L. Stojanović, Adamović, Mitrović (od 57. Madžarević), M. Stojanović (od 65. Mladenović), Radosavljević, Vojnović, Dragićević, L. Đorđević (od 76. Koloni), Subotić, Gomes (od 46. Arsović).