Radnički je ponovo lider na tabeli A Druge muške lige Srbije

Košarka Sport

Košarkaši Radničkog su u derbiju grupe A Druge muške lige Srbije, lakše nego što se očekivalo, savladali ekipu KK Star, rezultatom 99:72 (19:16, 29:14, 26:21, 25:21).

Ekipa iz Novih Ledinaca je pružila malo jači otpor samo u prvih 10 minuta igre. Kragujevčani su posle 3. minuta poveli sa 10:3, ali su relativno brzo ispustili prednost i dozvolili protivniku da priđe na samo poen zaostatka (12:11). Ipak, Crveni koncentrisanije ulaze u završnicu prve deonice koju rešavaju u svoju korist rezultatom 19:16.

Milić Blagojević otvara drugu četvrtinu „mini simultankom“ i sa 10 od prvih 13 poena kragujevačke ekipe u tom delu igre, odvodi svoj tim do prve dvocifrene prednosti na utakmici. Gosti vraćaju zaostatak na jednocifren, ali Kragujevčani nakon tajm-auta ulaze u sjajan ritam i serijom od 16:6 stvaraju 18 poena viška na isteku 20. minuta igre.

Nakon velikog odmora, Radnički nastavlja da „lomi“ protivnika. Ni dva tajm-auta trenera Komnenića nisu uspela da vrate goste u meč. Raznovrsna rešenja u napadu i čvrsta odbrana donosi domaćinu ogromnih 23 poena prednosti na kraju treće četvrtine (74:51).

Iako je vođstvo Radničkog bilo ogromno, obe ekipe nisu spuštale ritam i do samog kraja se igralo veoma čvrsto. Lazar Dimovski je sa 10 poena u poslednjoj četvrtini odbio svaki pokušaj KK Star da razliku spusti ispod 20. Na kraju, Kragujevčani odnose pobedu sa maksimalniih +27, rezultatom 99:72.

U gostujućem sastavu, Ratko Arsović je postigao 18, Nemanja Žigon 17, a bivši igrač i kapiten Radničkog, Danilo Dača Mijatović 14 poena.

Mihailo Jovičić je opet poneo titulu najboljeg igrača utakmice sa 26 indeksnih poena. Upisao je 15 poena, 8 skokova i 7 asistencija. Mihailo Todorović je ostvario dabl-dabl učinak sa 15 poena i 10 skokova. Iskusni Milić Blagojević i Marko Đerasimović su postigli 16 odnosno 15 poena. Lazar Dimovski je iskoristio poverenje trenera Mijovića i svoju sjajnu igru zaokružio sa 12 poena, 8 skokova i 3 asistencije.

U narednom, 6.kolu, Radnički gostuje ekipi KK Hercegovac iz Gajdobre.