Remi Radničkog i Jadrana

Društvo Sport

Vaterpolisti Radničkog odigrali su nerešeno sa jednim od glavnih konkurenata za plasman na „fajnal-for“, Jadranom iz Herceg Novog, u trećem kolu drugog turnira Regionalne lige, u Budvi, rezultatom 12:12.

Kragujevčani su u meč ušli fizički i emotivno ispražnjeni posle sinoćnje pobede nad Novim Beogradom, što su igrači Jadrana, koji su bili slobodno prethodnog dana, umeli da iskoriste i na kraju otkinu bod braniocu trofeja.

Dugo je trajalo početničko odmeravanje snaga, a mreže su mirovale šest i po minuta, dok Nikola Lukić nije doveo Radnički u vođstvo sa peterca, nakon što Jadran nije sproveo najstrožu kaznu.

U drugoj četvrtini Novljani su vezali tri gola i preokrenuli rezultat (3:1), ali je Lukić do odlaska na odmor postigao još dva gola i poravnao rezultat – 3:3.

Na startu drugog dela susreta Radulović je vratio Šumadince u vođstvo (4:3), ali samo na kratko, pošto je na drugoj strani uzvratio Vučurović sa dva gotovo istovetna pogotka – 5:4. Odmah su se posle kontranapada nadovezali Sladović i Radović i Jadran je stekao najveću prednost od tri gola (7:4).

Radnički se vratio u igru golovima Ukropine i Radulovića (7:6), ali je potom Jadran koristio veliki broj dosuđenih kontrafaulova protivnika i ponovo pobegao na tri gola (9:6). Još jedna nesvakidašnja sudijska odluka dogodila se odmah zatim. Lukić je postigao gol iz kontranapada, ali je sudija Joško Prančić dosudio peterac, iz kog je Radulović pogodio samo stativu.

Uprkos svemu izabranici Uroša Stevanovića nisu se predavali. Dali su poslednji atom snage i uspeli su da izjednače dva minuta pre kraja, na krilima Lukića i Radulovića (11:11). Odmah zatim raspoloženi centar Vujović vratio je Novljane u vođstvo, da bi Radulović ponovo izjednačio 40 sekundi pre kraja – 12:12. Jadran je imao napad sa igračem više za pobedu, ali se spetljao u kombinovanju, pa je došlo do podele plena.

Najefikasniji u timu Radničkog bili su Marko Radulović sa šest golova i Nikola Lukić sa pet, a preostali pogodak postigao je Aleksa Ukropina. Na drugoj strani Marko Petković i Jovan Vujović postigli su po tri.

Kragujevčani turnir u Budvi zatvaraju u nedelju od 10 časova, utakmicom sa ekipom Mladosti iz Zagreba. Direktan prenos obezbeđen je na kanalu Arenasport 2.

Jadran – Radnički 12:12 (0:1, 3:2, 7:4, 2:5)

BUDVA – Bazen: „Dragan Trifunović“. Sudije: Savinović (Dubrovnik), Prančić (Split).

JADRAN HN: Đurović, Vujičić, Vučurović 2, Obradović, Vujović 3, D. Radović, Murišić, Gardašević 1, Muskat, V. Radović 1, Čaraj 1, Petković 3, I. Radović, Sladović 1. Trener: Petar Radanović.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević, Janković, Ćuk, Krug, Ukropina 1, Pljevančić, Toholj, Miličić, Lukić 5, Vrlić, Todorovski, Radulović 6. Trener: Uroš Stevanović.