Sedam medalja za reprezentativce iz ”Šumadija karate dođoa” na Prvenstvu Balkana u Skoplju

Minulog vikenda Skoplje je bilo domaćin najboljim karatistima Balkana. Od 8. do 9. aprila u Sportskom centru „Boris Trajkovski“ održano je Prvenstvo Balkana u tradicionalnom karateu. Ovo takmičenje okupilo je oko 350 najboljih karatista iz Srbije, Severne Makedonije, Grčke, Albanije, Turske, Rumunije i Bugarske.

Matija Mladenović

Reprezentaciju JKA Šotokan saveza Srbije predstavljalo je sedmoro takmičara iz ”Šumadija karate dođoa”: Olivera Petković, Minja Živković, Jovana Jovanović, Nemanja Antonijević, Matija Mladenović, Neda Milovanović i Ema Moreski. Kragujevčani su osvojili tri zlatne i četiri bronzane medalje.

Neda Milovanović

Prvog dana takmičenja nastupali su mlađi takmičari. Svoj prvi nastup za reprezentaciju Srbije Neda Milovanović je krunisala zlatnom medaljom u katama u konkurenciji devojčica od 8 i 9 godina.

Matija Mladenović se svojim sjajnim debitantskim nastupom za reprezentaciju Srbije izborio za bronzanu medalju u disciplini kihon kumite.

Jovana Jovanović

Jovana Jovanović je sjajnim nastupima u konkurenciji devojčica od 8 i 9 godina osvojila dve zlatne medalje u disciplinama kihon kumite i dogovoreni sparing, a ”za dlaku” joj je izmakla još jedna medalja u katama.

Olivera Petković

Olivera Petković se okitila sa dve bronzane medalje koje je osvojila u disciplinama kinon kumite i kate u konkurenciji devojčica od 10 i 11 godina.

Minja Živković

Drugi dan je bio rezervisan za starije takmičare. Predstavnik ”Šumadija karate dođoa” bila je Minja Živković koja je u konkurenciji devojaka od 18 do 20 godina osvojila bronzanu medalju u katama.

Takmičari ”Šumadija karate dođoa” nastavljaju vredno da treniraju kako bi se što bolje pripremili za JKA Kup šampiona koji nas očekuje 23. aprila u Ćićevcu.

Upis u karate školu je otvoren tokom cele godine, a treninzi se održavaju svakog radnog dana od 19:00.