Sigurnom igrom do bitnog trijumfa

Rukometašice Radničkog su u jedanaestom kolu Super rukometne lige savladale na svom parketu ekipu Mladost NP iz Nove Pazove rezultatom 24:20, poluvreme 12:7 i tako trijumfom započele takmičenje u novoj, kalendarskoj godini. Nakon ove runde šampionata, Kragujevčanke se i dalje nalaze na osmom mestu sa 6 osvojenih bodova.

Jednu od najslabijih partija u prvom delu prvenstva, igračice Radničkog su pružile protiv večerašnjih protivnica, što im je bio dodatni motiv da im se u izmenjenom sastavu i sa novim trenerom revanširaju za pretrpljeni poraz. Nervozno su oba rivala startovala, tako da smo prvi pogodak videli tek na isteku četvrtog minuta (0:1). Nakon izjednačene igre, Radnički golom Valentine Božinović prvi dolazi do prednosti od dva gola (4:2, 10.min), no gošće ubrzo dolaze do izjednačenja. Usledio je period igre u kome Kragujevčanke ponovo imaju dva gola viška, no Pazovčanke i to vođstvo uspevaju da anuliraju (7:7, 20.min). Od tog trenutka na parketu hale Jezero je postojao samo jedan tim. Granitna odbrana pod komandnom palicom raspoložene Amne Pidro i raznovrsnost u fazi napada, gde su domaće igračice pogađale sa svih pozicija dovodi do serije 5:0 i krajnjeg vođstva na isteku 30. minuta, 12:7. Sjajnom, požrtvovanom i borbenom igrom u defanzivi, Radnički je sveo protivnice na samo 7 postignutih golova u ovom delu igre.

Krenule su gošće odlučnije na samom startu drugog poluvremena i svele prednost domaćina na samo dva gola (14:12, 37.min), no Radnički odbija taj nalet i u značajnom delu ovog dela igre održava konstantnu prednost od 3 do 4 gola. Uporne su bile Pazovčanke, no igra u defanzivi Kragujevčanki nije popuštala, a napad je održao dobar procenat realizacije. I pored velikih ataka igračica Mladosti, domaće rukometašice su sigurnom igrom držale utakmicu pod kontrolom, a sve je bilo poprilično jasno kada je Dunja Tasić pogodila za ogromnih plus 6 u 57. minutu (23:17). Uspele su serijom 0:3 gošće da se primaknu na 23:20, no tačku na i je stavila večeras raspucana Andrea Boner za konačnih 24:20 i prvi ovogodišnji trijumf.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Andrea Boner sa 6 dok su Helena Inđić i Dunja Tasić dodale po 4 pogotka, a kod gošći titulu najboljeg strelca su ponele Nikoleta Lazarević sa 6 i Tina Paunić sa 4 postignuta gola.

Igrač utakmice: Amna Pidro (Radnički)

RK Radnički – ŽRK Mladost NP: 24:20 (12:7)

Kragujevac: Hala Jezero. Gledalaca: 100

Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić

Sedmerci: Radnički 3 (2), Mladost 3 (0)
Isključenja: Radnički 6 min, Mladost 6 min

Radnički: Pojužina, Jonović 1, Bjelak, Đorđević, Stošić 3, Pidro (15 odbrana, sedmerac), Inđić 4, Božinović 2, Potkonjak, Boner 6, D. Ranković , Petrović, Tasić 4, Vučićević, Z. Ranković 3, Andrić.

Mladost NP: Petković (17 odbrana, sedmerac), Paunić 4, Ćazić 1, Klenkovski, Stevanović, Radaković, Stekić 4, Ćurčin 2, Jotić, Tešić 1, Živkov 1, Rajković, Šašić, Lazarević 6, Vučetić 1.

Narednog petka rukometašice Radničkog idu na noge šampionkama Srbije, ekipi Jagodine.