U nedelju odigrano osmo kolo Druge gradske lige

Prva igrana utakmica bila je Kragujevac – Azbest (0:2)

Lopta je bila više u posedu Azbesta, prvi gol dao je Vladimir Đorđević iz penala, i nakon prvog poluvremena rezultat je ostao na tome. Početkom drugog poluvremena, ekipa Kragujevca je pokušala da zadrži loptu u svom posedu, međutim Luka Radosavljević daje još jedan gol za Azbest iz akcije po desnoj strani. Utakmica je bila puna šansi za obe ekipe, drugo poluvreme ispunjeno lepim napadima i još lepšim kontranapadima, ali rezultat je ostao na 0:2.

Borac (D) – Jadran (1:2)

Ekipa iz Drenovca imala je mnogo više šansi, ali one nisu iskorišćene kako treba. Jadran je poveo autogolom posle udarca Lukovića, pred kraj prvog poluvremena rezultat je izjednačen. Drugo poluvreme je bilo borbeno, a odlučio je jedan potez Nemanje Pavlovića. Igrač utakmice, po mišljenju trenera Jadrana, bio je Andreja Kurtić, golman njegove ekipe.

Ćava – 21. Oktobar (5:2)

21. Oktobar igrao je slabo u Velikom Polju, a FK Ćava je uoči utakmice na društvenim mrežama podelio da se očekuje „povratak otpisanih“ i ovu zasluženu pobedu je dočekao spremno. Dvostruki strelci su bili, za 21. Oktobar Aleksandar Dajić, a za Ćavu Ivan Galjak. Golove za Ćavu dali su i Dimitrije Dika Đalović i Marko Vukomanović Vukota, dok je prvi gol u meču bio autogol ekipe 21. Oktobra, već u prvom minutu.

Šumadinac KG – Vodojaža (2:3)

Možda bi najrealniji rezultat utakmice bio nerešeno, ali odlučujući gol je dat sasvim regularno u produžecima. U prvih dvadesetak minuta utakmice Vodojaža je povela 2:0, a do kraja prvog poluvremena domaćini su stigli da izjednače. Slabo odigrano drugo poluvreme iskupilo se golom Vodojaže u 93. minutu.

Mladost (P) – Hajduk Jovanovac (0:4)

Već u sedmom minutu, ekipa Mladosti je promašila penal. Sve što se desilo nakon toga, išlo je u korist ekipe iz Jovanovca, koja odnosi zasluženu pobedu. O, verovatno, utakmici prvenstva, smo pisali detaljno u posebnom tekstu.

Slobodna je bila ekipa Žeželj. Nakon osmog kola, stanje na tabeli je i dalje isto, Hajduk prvi, Mladost odmah za njim.