Bez muke nema pobede u Gornjem Milanovcu: Radnički posle pet setova slomio otpor Takova

Više od dva sata igre bilo je potrebno odbojkašima Radničkog da dođu do trijumfa na
tradicionalno neugodnom gostovanju ekipi Takova u Gornjem Milanovcu, u utakmici 21. kola BPŠ Superlige Srbije – 3:2 (25:21, 18:25, 25:17, 31:33, 15:12).

Kragujevčani su tako uz dosta muke dopisali svoj peti trijumf u nizu, kojim su se učvrstili u samom vrhu superligaške tabele. Ponovio se scenario iz prethodne sezone, kada je odbojkašima Radničkog takođe
bilo potrebno punih pet setova da slome otpor „žilavih“ Milanovčana u hali Breza.

Mogao je ovaj meč da bude završen i znatno ranije, da su Šumadinci iskoristili jednu od čak devet meč lopti u četvrtom setu. Ipak, pobedi se u zube ne gleda, pa je u tom pogledu najvažnije da su izabranici trenera Alekse Brđovića ostali na pobedničkom koloseku. Uvodni period igre protekao je u potpunoj kontroli gostiju iz Kragujevca, koji su tokom čitavog seta držali domaćina na rezultatskoj odstupnici. Prilazili su Milanovčani u par navrata na poen zaostatka, ali im dalje od toga Kragujevčani nisu
dopuštali, te su na kraju rutinski dobili ovaj set rezultatom 25:21.

Naredna deonica donela je potpuno izmenjenu sliku na terenu. Obe ekipe su sa dosta nervoze ušle u ovaj period igre, što je uslovilo veliki broj servis grešaka u prvoj polovini seta. Sve se promenilo sredinom deonice, kada je domaćin serijom od pet vezanih poena ostavio Kragujevčane u rezultatskom raskoraku (14:9). Kako se bližila završnica seta, tako su domaći igrali sve sigurnije, a kada su u finišu uspeli da
se odlepe na „plus sedam“ (22:15) bilo je jasno da Šumadincima nema spasa. Ekipa Takova je na kraju rešila ovaj period igre u svoju korist rezultatom 25:18 za izjednačenje u setovima – 1:1.

Nakon slabog izdanja u drugom, odbojkaši Radničkog su zablistali u trećem setu. Od početka, pa do kraja seta Kragujevčani su „mleli“ svog rivala, koji je jednostavno bio nemoćan pred razigranom četom trenera Alekse Brđovića, predvođenom Andrejom Ristićem, koji je bio najistaknutiji pojedinac u taboru Šumadinaca u ovoj deonici sa sedam osvojenih poena. Konačnih 25:17 dovoljno govori o dominaciji
kragujevačkog tima u ovom periodu igre.

I kada se očekivalo da će Kragujevčani nakon sjajnog izdanja u trećem setu lagano slomiti otpor domaćina u četvrtoj deonici, usledila je četrdesetominutna drama na parketu hale Breza. Da olako izgubljeni treći set nije ostavio previše traga na igrače Takova, videlo se već na samom početku naredne deonice, kada su Milanovčani serijom uspešnih blokova stekli kapital od tri poena prednosti (6:3). Šumadinci su ubrzo uspeli da konsoliduju redove, poravnali su rezultat, da bi potom mini serijom
kapitena Blagojevića preokrenuli rezultat u svoju korist (16:14). Uzvratio je na drugoj strani Polomac, pridružio mu se i sjajni Kubanac Brunet, pa je rezultatsko klatno opet otišlo na stranu domaćeg tima (19:17), ali ne zadugo, s obzirom da je Radnički nakon dva asa Ivankovića vratio vođstvo pod svoje okrilje (20:19).

Trend dobrih servisa Kragujevčana nastavio je Vuk Milutinović, da bi nakon uspešnog bloka Nikole Goića Radnički bio na osetnih „plus tri“ (23:20), što je trenera Takova Milana Miloševića nateralo da zatraži tajm-aut kako bi presekao seriju gostujućeg tima. Kratak predah prijao je odbojkašima Takova, koji po povratku na teren smanjuju na 23:22, ali je onda Brunet poklonio prvu u nizu meč lopti Kragujevčanima, koju izabranici trenera Brđovića nisu uspeli da iskoriste, kao ni narednih osam. Na kraju je neminovno došla kazna, te su domaći poenima Polomca i Krstića došli u priliku da igraju taj-brejk – 33:31.

Dva vezana asa Dustinca donela su ekipi Takova početnu prednost u petom setu (3:1), ali je ubrzo usledio preokret (6:4), da bi nakon poena Vuka Ivakovića Radnički izbio na maksimalnih „plus tri“ (8:5). Malo toga je polazilo od ruke Milanovčanima u tim trenucima meča, ali su ipak smogli snage da serijom od tri vezana poena uspostave rezultatski balans (8:8). Ovo rezultatsko buđenje Milanovčana bilo je
kratkog veka. Radnički je ubrzo ponovo bio na „plus tri“ (12:9), pa iako je domaćin u
jednom momentu uspeo da priđe na 12:11, to nije poremetilo ritam Kragujevčana,
koji su poenima Nikole Goića prokrčili put do željenog trijumfa – 15:12 i 3:2 u
setovima.
Radnički je na putu do četrnaeste pobede u prvenstvu predvodio kapiten
Aleksandar Blagojević sa 18 osvojenih poena. Još jednu odličnu partiju pružio je i
Vuk Ivanković, koji je upisao 15 poena, Andrej Ristić je dodao 14, a Nikola Goić
12 poena.
Ubedljivo najistaknutiji pojedinac u redovima Milanovčana bio je Kubanac Lazaro
Brunet sa 27 osvojenih poena. Milan Krstić je osvojio 19, a Enes Dustinac 14
poena, od toga 7 blokom.
Radnički se večerašnjom pobedom učvrstio na trećoj poziciji prvenstvene tabele i