Požarevljani preplivali „Jezero“

I drugi prvenstveni duel odbojkaša Radničkog i Mladog radnika ove sezone pripao je požarevačkom timu, koji je nakon pobede u svojoj dvorani, uspeo da trijumfuje i u „SBB Jezeru“, rezultatom 3:1 (25:20, 20:25, 25:21, 25:18).

Znali su Kragujevčani da ih očekuje težak posao protiv odlične ekipe iz Požarevca, koja je u poslednje vreme značajno podigla formu, ali su se ipak nadali trijumfu u svojoj dvorani i daljem proboju na prvenstvenoj lestvici. Nažalost, učenici trenera Dragana Kobiljskog su po ko zna koji put u ovoj sezoni prikazali promenljivu igru, s tim što ovoga puta nisu imali dovoljno snage da prelome meč u svoju korist, kao što je to na primer bio slučaj u susretu sa beogradskom Crvenom zvezdom pre dve sedmice.

Prvi set je protekao u potpunoj dominaciji ekipe Mladog radnika, koja je od samog starta utakmice diktirala ritam i držala rezultat pod svojom kontrolom. Kragujevčani su delovali prilično inferiorno u ovom delu igre, što se naročito videlo po prilično mlakom servisu. Pri tom su dozvolili „udarnoj igli“ gostiju  i prvom poenteru lige Mladenu Bojoviću da se razmahne i naniže čak 11 poena u ovom setu.

Doduše, imali su i gosti jedan blagi period opuštanja tokom ove deonice, kada su pri lagodnom vođstvu od šest poena (18:12) vezali nekoliko grešaka i dopustili Radničkom da uhvati rezultatski priključak (19:16), ali su ipak uspeli da se konsoliduju u završnici seta, koji su na kraju dobili sa 25:20.

Prenuli su se Kragujevčani u narednom periodu igre. Trener Radničkog Dragan Kobiljski odlučio je da napravi rokadu na poziciji primača servisa, pa je umesto iskusnog Nemanje Dukića pružio šansu Malijcu Musi Koneu,  koji je tako konačno dobio priliku da debituje za svoj novi klub.

Nakon startnog vođstva gostiju od 6:4, Radnički je uspeo da veže tri uzastopna poena i preokrene na 7:6. Razigrali su se srednjaci Goić i Radević, a kada im se priključio i kapiten Hamzagić, prednost Radničkog je dosegla već ozbiljnije razmere (19:13).

Ipak, nisu se ni Požarevljani predavali, uspeli su da naprave mini-seriju od tri uzastopna poena i priđu na 21:18, ali to nije poremetilo Šumadince, koji su uspešno zaključili ovaj period igre (25:20) i izjednačili rezultat u setovima – 1:1.

Početak narednog, trećeg seta, bio je protkan učestalim rezultatskim obrtima. Radnički je bolje krenuo i poveo sa 4:1, ali su gosti ubrzo okrenuli na 8:7, da bi do odlaska na tehnički tajm-aut dodatno uvećali stečenu prednost (11:8).

Usledila je potom još jedna promena u postavi Kragujevčana, ovoga puta na poziciji korektora, gde je kapitena Irfana Hamzagića zamenio mladi Aleksa Matić. To je donelo jednu novu energiju u igru domaćeg tima, koji je po povratku sa obaveznog predaha najpre došao do izjednačenja (12:12), a nedugo zatim i do minimalnog vođstva (14:13).

Umesto da iskoriste ovaj povoljan momentum kako bi dodatno uvećali svoje vođstvo, Šumadinci su dopustili gostima da na servis Ubiparipa naprave seriju 7:0 i steknu šest poena „viška“ (20:14).

Pokušali su odbojkaši Radničkog u nastavku seta da se ponovo vrate u igru, ali je tada još jednom do izražaja došlo iskustvo Mladena Bojovića, koji je gostujućem timu doneo četiri set lopte (24:20), da bi tačku na ovaj set stavio Senegalac Mbeng, koji je izblokirao Goića za konačnih 25:21 i novo vođstvo Požarevljana u setovima – 2:1.

Četvrti set otvorili su sjajni servisi Mladena Bojovića, koji je sa tri uzastopna asa obezbedio ekipi Mladog radnika početno vođstvo od 3:0. Nastavili su Požarevljani sa dobrim servisima, pa su ubrzo izbili na osetnih sedam poena prednosti (10:3).

Svi pokušaji domaćeg tima da uhvati rezultatski priključak u daljem toku seta bili su uzaludni. Gosti su uspešno održavali stečenu prednost sve do samog kraja seta, koji su dobili rezultatom 25:18, za konačnih 3:1 u setovima.

Kapiten Mladog radnika Mladen Bojović opravdao je status najboljeg poentera lige i ovaj meč je završio sa 25 osvojenih poena, od toga čak 7 sa servis linije. Daleko ispod njega po učinku našli su se Aleksa Polomac i Senegalac Mbeng sa po 9 osvojenih poena.

Na drugoj strani, Nikola Goić je bio najuspešniji u kragujevačkom timu sa 11 osvojenih poena, a sledili su ga Mirko Radević, Irfan Hamzagić i Srećko Ristić sa po 10 poena.

Ovaj poraz zadao je novu glavobolju treneru Radničkog Draganu Kobiljskog, i touoči gostovanja novosadskoj Vojvodini u prvom meču polufinala Kupa Srbije. Ipak, ovaj neuspeh neće poremetiti takmičarske ambicije Kragujevčana, koji su odlučni da ovu sezonu okončaju makar sa jednim osvojenim trofejom.

• Slabo smo otvorili utakmicu, izgubili prvi set, ali smo već u drugom uspeli da se vratimo. I onda, kada smo trebali da nastavimo u istom ritmu, mi smo stali. Moramo dobro da izanaliziramo ovu utakmicu, da detektujemo neke loše strane u našoj igri i da u skladu sa tim donesemo određene odluke. Ovo nije prvi put da propuštamo priliku da se umešamo u borbu za vrh tabele, ali svakako da nas ovaj poraz neće pokolebati u našim ambicijama, izjavio je po završetku utakmice Kobiljski.

Sa druge strane, Požarevljani su pobedom u „SBB Jezeru“ nastavili seriju dobrih rezultata i došli u situaciju da se aktivno uključe u borbu za plej-of.

• Moram da pohvalim moje igrače koji su ovaj meč odigrali na jednom visokom nivou i ispoštovali sve ono što smo se dogovorili u pripremi utakmice. Imali smo taj pad u drugom setu, ali smo uspeli da se oporavimo i na kraju rešimo utakmicu u svoju korist. Sve čestitke i ekipi Radničkog na jednoj korektnoj i fer utakmici. Želim im puno sreće u predstojećem dvomeču sa novosadskom Vojvodinom u polufinalu Kupa Srbije, poručio je trener Mladog radnika Ivica Jevtić.

Radnički je nakon ovog poraza skliznuo na peto mesto superligaške tabele, dok je Mladi radnik ostao na šestoj poziciji, sa pobedom manje u odnosu na kragujevački sastav.

Odbojkaše Radničkog u četvrtak, 4. februara, očekuje gostovanje novosadskoj Vojvodini u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije, dok će naredni prvenstveni meč Kragujevčani odigrati u ponedeljak, 8. februara, kada im u goste dolazi ekipa Novog Pazara.

OK RADNIČKI – OK MLADI RADNIK 1:3 (20:25, 25:20, 21:25, 18:25)