Radnički pretrpeo poraz od direktnog konkurenta

Rukometašice Radničkog su u 3. kolu plej auta Super rukometne lige poražene na svom parketu od ekipe GŽRK Napredak-12 iz Kruševca rezultatom 26:28, poluvreme 12:15. Nakon ovog kola Kragujevčanke se i dalje nalaze na petom mestu sa 8 osvojenih bodova.

Duel direktnih konkurentkinja u borbi za opstanak u ligi je počeo u izjednačenom ritmu. Ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do 15. minuta i rezultata 7:7, kada gošće koriste par nerealizovanih napada Radničkog i prelaze u osetnije vođstvo (7:10, 17.min). U sledeća 4 minuta Kragujevčanke su stabilizovale igru, što se odmah osetilo i na rezultatu (10:11, 21.min), no tada je usledila nova serija Kruševljanki za, do tada maksimalnih 4 gola razlike (10:14, 26.min). Do kraja prvog dela igre domaće igračice su uspele da pomenuti gubitak malo ublaže, tako da se na veliki odmor otišlo rezultatom 12:15.

Prva trećina drugog poluvremena je protekla u konstantnim naporima devojaka u crvenim dresovima da se rezultatski približe, no igračice Napretka su održavale stalnu prednost od 3 do 4 gola razlike, sve do 40. minuta i maksimalnih plus 5 (16:21). Nakon minuta odmora koji je pozvao stručni štab Radničkog, domaće rukometašice su zabarikadirale put ka svom golu, proradila je i čuvar mreže Pidro, tako da je prednost gošći iz Kruševca počela da se topi sve do minus 1 (20:21, 45.min). Imale su momentum i četvrtinu meča do kraja Kragujevčanke kako bi dostigle i prestigle prednost rivalki, ali je uvek nešto falilo da se to i ostvari. Do samog kraja susreta rukometašice Radničkog nikako nisu uspevale da izjednače, par tehničkih grešaka i promašaja su ih skupo koštale, tako da su gostujuće igračice uspele da trijumfuju konačnim rezultatom 26:28.

U redovima Radničkog titulu najboljeg stralca su ponele Andrea Boner sa 8 i Helena Inđić sa 7 pogodaka, dok su kod gošći najefikasnije bile Olja Nikolić sa 15 i Jana Momčilović sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Olja Nikolić (Napredak 12)

RK Radnički – GŽRK Napredak-12: 26:28 (12:15)

Kragujevac: Hala Jezero. Gledalaca: 250

Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić

Sedmerci: Radnički 6 (5), Napredak 7 (7)

Isključenja: Radnički 6 min, Napredak 8 min

Radnički: Jonović 2, Bjelak, Đorđević, Stošić 1, Pidro (12 odbrana), Inđić 7, Potkonjak, Boner 8, D. Ranković, Tasić 5, Vučićević, Z. Ranković 3, Andrić.

Napredak: Savić (8 odbrana), K. Nikolić, Karalić, Momčilović 6, Stekić, Bartošić, Radović 3, Simonović 1, Balaban (2 odbrane), Tomić, Đorđević 1, Grozdanova, Stojanović, O. Nikolić 15, Živković 2.

U utakmici narednog, 4. kola plej-auta, rukometašice Radničkog putuju u Niš, gde će ih ugostiti domaćin Naisa u sredu 1. maja.