Napredak – Radnički 1923 – 1:4

Fudbal Sport

I treći ovosezonski okršaj komšijskih rivala, Radničkog 1923 i Napretka, pripao je Kragujevčanima. Nakon dve pobede u osnovnom delu Super liga Srbije, „crveni“ su bili uspešniji od Kruševljana i u plej-ofu. Utakmica na stadionu pod Bagdalom okončana je ubedljivim trijumfom fudbalera Radničkog 1923 – 4️⃣:1️⃣.

Izabranici trenera Dudića su praktično sav posao završili u prvih 45 minuta, kada su i postigli sva tri gola na današnjem susretu. Trijumf „crvenih“ najavio je Luka Zorić minutu svojim šestim golom u sezoni, da bi na 2:0 povisio Miloš RISTIĆ pogotkom sa „bele tačke“. Da „crveni“ na odmor odu sa još ubedljivijom prednošću postarao se Sali Vižđi, koji je neposredno pred odlazak na pauzu naterao golmana Napretka Vladimira Savića da po treći put vadi loptu iz svoje mreže. Domaćin je u nastavku samo uspeo da ublaži poraz preko Jovana Marinkovića, da bi trijumf našeg tima potvrdio Miloš Ristić svojim drugim pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

Osvajanjem sva tri boda pod Bagdalom Radnički 1923 se dodatno učvrstio na 𝟒. mestu prvenstvene tabele i dodatno uvećo bodovnu prednost u odnosu na najbliže konkurente u borbi za Evropu, novosadsku Vojvodinu i beogradski Čukarički, koja sada iznosi 𝟓 bodova.

Narednu utakmicu „crveni“ igraju u četvrtak, kada će na svom „Čika Dači“ ugostiti Mladost iz Lučana.

Tekst i fotografija: FB Radnički 1923