Odbornici o fudbalskom klubu: Subvencije, plate, hipoteka, stadion… (VIDEO)

Grad

Poslanik Srpske napredne stranke i odbornik u Skupštini Kragujevca Goran Kovačević jedini je danas na sednici gradskog parlamenta ukazivao na finansijske nelogičnosti odluka koje usvajane. Naročito prilikom rasprave o setu odluka koje se tiču najavljenje „izgradnje stadiona Čika Dača“.

Odbornici su dali saglasnost na odluku Privrednog društva „Centar za strna žita“ d.o.o Kragujevac o zalaganju nepokretne imovine društva Poreskoj upravi, filijale u Kragujevcu. Reč je o prebacivanju hipoteke koja je bila stavljena na stadion „Čika Dača“ na dve nepokretnosti Centra za strna žita. Hipoteka na imovinu FK „Radnički 1923“ stavljena 2018. godine kada je grad potpisao reprogram dugovanja sa Ministarstvom finansija koji se odnosio na neisplaćene poreze na zarade zaposlenih u „Niskogradnji“ i „Strnim žitima“.
Data je saglasnost i na Program o izmenama Godišnjeg programa poslovanja SPD „FK Radnički 1923“ za 2022. godinu.

Kako je objasnio, Petar Veselinović, v.d. direktora FK „Radnički 1923“, ovom odlukom subvencije FK „Radnički“ se ne uvećavaju, opredeljeni iznos je i dalje 91 milion dinara, već dolazi do drugačije raspodele. Predviđena je relokacija sredstava, iz trećeg i četvrtog kvartala, na prvi i drugi.

Kovačević, koji je rekao da nije ekspert za sport, ali je ekonomista, objasnio je da „ne postoji grad u Srbiji, Evropi, koji na ovaj način finansira sport“:

  • Finansiramo ga preko privrednog društva. Kako smo smanjili broj javnih preduzeća, napravili smo veliki broj privrednih društava a suština tog funkcionisanja je netransparentnost u trošenju finansijskih sredstava. I državni revizor vam kaže da ne smete da imate ovakve subvencije. Ali mi nastavljamo.

Kovačević je rekao da je „prosečna plata u fudbalskom klubu Radnički dva miliona 583.387 dinara“:

  • Kad a imate platu 30-35.000 dinara, kada radite, kada se borite, nejasno vam je kako smo u Kragujevcu došli do plate od preko dva i po miliona dinara. Ode 125 miliona dinara novca građana Kragujevca za one rupe koje nemate, za one ulice koje nisu asfaltirane na fudbalere. Nemam ništa protiv sporta, ali ovakav način funkcionisanja je neodrživ. U trenutku kada se zadužujemo da platimo hemikalije za vodu, da bismo imali vodu za snabdevanje, trošimo novac iz poreza, koji je primarno namenjen za investicije u infrastrukturu – na fudbalere.

Tagovi:

3 thoughts on “Odbornici o fudbalskom klubu: Subvencije, plate, hipoteka, stadion… (VIDEO)

  1. Što se tiče sporta konkretno privrednog društva Radničkog 1923 ste apsolutno u pravu, gase se mali klubovi VEĆNIK ZA SPORT STEVOVIĆ JE NESTRUČAN, POJEDINE KLUBOVE I UDRUŽENJA NEĆE DA PRIHVATI DA POMOGNE, VRŠI SVOJU LIČNU PROMOCIJU I POMAGANJE SAMO ONIH UDRUŽENJA KOJE ON PROCENI DA JE TO POTREBNO, NIJE UKAPIRAO DA JE TO NOVAC PORESKIH OBVEZNIKA A NE NJEGOV, ŠTO SE TIČE RADNIČKOG FUDBAL, UNUTAR SAMOG SISTEMA SE NEZNA KO ŠTA RADI UGLAVNOM SE ZNA DA KO VODI TRENERSKE SELEKCIJE I DECU, TAJ SVE OSTALE U KLUBU MALTRETIRA I SVI ĆUTE, OD DECE NSPLAĆUJETE ČLANARINE A NA BUDŽETU STE GRADA, NEVIDJENO U EVROPI.

  2. Sigurno ste u pravu za prethodni komentar Stevović je čovek koji sedi na dve stolice u SNS malo više kod Dašića, a na malo manjoj kod Kovačevića.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.