Omladinci isplivali iz opasne zone

Fudbal Sport

Zlata vredne bodove doneli su naši omladinci sa gostovanja ubskom Jedinstvu u derbiju donjeg dela tabele Omladinske lige Srbije. U utakmici u kojoj je viđeno čak osam pogodaka, učenici trenera Svetislava Tanasijevića trijumfovali su rezultatom 5:3 (2:0).

“Đavolčići” su bili bolji u većem delu utakmice i da nisu “spustili gas” u samom finišu utakmice domaćin bi doživeo potpuni debakl pred svojom publikom.

Pobedu ekipe trenera Tanasijevića nagovestio je Jovan Arsenijević sa dva pogotka u prvih petnaest minuta utakmice. Prvi pogodak Arsenijević je postigao iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, a drugi nakon dubinske lopte i preciznog udarca kojim je matirao čuvara mreže domaćeg tima Stanarevića.

Da će bodovi završiti na kontu kragujevačkog tima postalo je jasno u 51. minutu nakon što je Ilić povisio na 3:0, da bi se dvadesetak minuta kasnije u strelce upisao i Rakićević neodbranjivim udarcem sa distance.

Domaćin je u finišu golovima Kerkeza, Kiselčića i Petkovski Cimbaljevića uspeo da ublaži poraz, dok je tačku na sjajno izdanje “đavolčića” stavio Andreja Ristić sedmim pogotkom u sezoni.

Bio je ovo tek drugi trijumf naših omladinaca od početka prolećnog dela sezone u Omladinskoj ligi Srbije, kojim su pretekli niški Radnički i “isplivali” iz opasne zone.

Upravo će imenjak iz Niša biti naredni rival “đavolčićima” u možda i presudnoj utakmici za opastanak u najvišem rangu takmičenja.

JEDINSTVO (UB) – RADNIČKI 1923 3:5 (0:2)

UB
Stadion: SC “Matić”.
Gledalaca: 100.
Sudija: Denis Aćimović (Beograd)
Strelci: Kerkez u 75, Kiselčić u 84. i Petkovski Cimbaljević u 90. minutu za Jedinstvo, a Arsenijević (iz jedanaesterca) u 5. i 13, Ilić u 52, Rakićević u 71. i Ristić u 88. minutu za Radnički.
Žuti kartoni: Denić (Jedinstvo), Nedović, Petrović (Radnički 1923).

JEDINSTVO (UB): Stanarević, Petkovski Cimbaljević, Kerekez, Jolačić (od 55. A. Pantelić), Stevančević (od 67. Kiselčić), V. Marjanović, Runjajić, Močić (od 76. N. Marjanović), L. Pantelić, Živanović (od 55. Davidović), Isailović (od 55. Denić).

RADNIČKI 1923: Nedović, Radojković, Pantović, Ristić, Rakićević, Tomić, Arsenijević (od 60. Dimitrijević), Ilić, Čorbić, Marinković (od 60. Petrović), Tanasijević.