Podela plena na jugu Srbije

Rukometaši Radničkog su remizirali na gostujućem terenu u Vranju u duelu 12. kola Super rukometne lige rezultatom 30:30, poluvreme 14:13. Nakon ovog remija, Kragujevčani ostaju na mestu broj sedam sa osvojenih 10 bodova.

Kragujevački rukometaši su put Vranja krenuli čvrsto rešeni da prekinu lošu seriju rezultata i bodovni post, ali i svesni činjenice da ih čeka protivnik kome su bodovi preko potrebni za izlazak iz opasne zone. Meč je počeo u uobičajenom ritmu gde nijedan rival na samom početku nije stekao prednost (2:2, 4.mmin), no od tog trenutka Vranjanci pojačavaju ritam i dolaze do prve opipljivije prednosti (5:2, 10.min), a nešto kasnije i do velikih plus 5 (9:4, 16.min). Rezultatski minus je prenuo goste koji stabilizuju igru i uz podršku golmana Perića tope prednost Vranja i stižu do izjednačenja u 12. minutu (11:11). U preostalih 5 minuta smo videli igru gol za gol u kojoj se domaćin bolje snašao i na veliki odmor otišao vođstvom 14:13.

Krenuli su odlučnije domaći igrači u drugom delu igre i nakon samo 8 minuta imaju plus 4 na svom kontu (20:16), a zatim i 21:17. Videvši da je vrag odneo šalu, momci u večeras belim dresovima dodaju gas i počinju da lome otpor protivnika, zašta im je trebalo narednih devet minuta kada golom kapitena Stanojeva dolaze do izjednačenja (23:23), a zatim i do prvog vođstva na utakmici (23:24, 47.min). U tim trenucima se činilo da je protivnik u nokdaunu, pogotovo što su se gosti rastrčali po terenu i u nekoliko navrata imali dva gola prednosti, što u završnim trenucima meča može imati veliku važnost. No, igrači Vranja su pronašli dodatne atome snage, prvo izjednačili, a u 59. minutu i poveli sa 30:29. Radnički je uveo meč u egal pogotkom Stanisavljevića sa linije od 7 metara, što se nakon dva neiskorišćena napada ispostavilo da je krajnji rezultat 30:30.

Najefikasniji u redovima Vranjanaca su bili Vasić sa 8, Rakić i Čekić su dodali po6 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Stanisavljević sa 10 i Stanojev sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Marko Vasić (Vranje)

RK Vranje 1957 – RK Radnički: 30:30 (14:13)

Vranje: SH“Vranje“. Gledalaca: 600

Sudije: Luka Petrović, Jovan Cvetković

Sedmerci: Vranje 1 (0), Radnički 9 (8)

Isključenja: Vranje12 min, Radnički 4 min

Vranje: Gašić (2 odbrane), Denković, Rakić 6, Stevanović, Vasić 8, Popović, Pavlović 3, Španjević (7 odbrana), Petrović, Stanojković, Radivojević 2, Čekić 6, Medić 4, Damjanović 1, Maksić.

Radnički: Đerić (odbrana), Veljković, Maljević, Veličković, Stanisavljević 10, Davidović 4, Mutavdžić 3, Perić (11 odbrana), Kasalović 1, Barudžić 4, Knežević 2, Utvić 1, Stanojev 5, Stanojević, Ivanović (odbrana, sedmerac), Barjaktarević.  .

Naredne subote, 9. decembra ekipa Radničkog će ugostiti Obilić u okviru 13. kola Super rukometne lige.