Radnički se trijumfom oprostio od Superlige

Rukometašice Radničkog su u poslednjem, petom kolu plej auta savladale na svom parketu ekipu ŽRK Bekamenta BB iz Aranđelovca rezultatom 33:25, poluvreme 17:11. Kragujevčanke su plej aut završile sa 12 bodova zauzevši peto mesto, a samim tim su ispale iz Super rukometne lige i naredne sezone će se takmičiti u nižem rangu, Super B ligi.

Za domaće igračice je ovaj susret bio od izuzetne važnosti jer im je trebao trijumf, ali i poraz Napretka u Kruševcu kako bi izborile šansu da kroz baraž ostanu u elitnom rangu. Važnost utakmice je skratila ruke Kragujevčankama na startu susreta, mada su i gošće loše startovale, tako da se na prvi gol čekalo punih 6 minuta (0:1). Konsolidovale su crvene igru, prešle u vođstvo (4:2, 12.min) i održavale tu prednost do 6:4, a onda ušle u veliku seriju za velikih plus 6 (11:5, 21,min), a nedugo zatim i 13:6 u 23. minutu. Do kraja prvog dela igre domaće rukometašice su održavale veliku prednost, tako da se na odmor otišlo rezultatom 17:11.

Održavale su igračice Radničkog prednost od 6 do 7 golova prvih 6-7 minuta u drugom delu igre, no Bekament povećava agresivnost u odbrani, ubrzava igru u napadu i smanjuje prednost domaćina na minus 3 (21:18, 41.min). Nakon minuta odmora stručnog štaba Radničkog, domaćin se budi i serijom 3:0 ponovo dolazi do plus 6 (24:18, 45.min). Nakon toga se ušlo u rezultatski mirniji deo utakmice, gde su Kragujevčanke znalački održavale prednost i sigurnom igrom privele susret kraju konačnim rezultatom 33:25 i tako se pobedom oprostile od elitnog ranga.

U redovima Radničkog titulu najboljeg strelca su ponele Andrea Boner sa 8 i Natalija Jonović sa 6 pogodaka, dok su kod gošći najefikasnije bile Ljubica Simić sa 7 i Ljubica Ivković sa 5 postignutih golova.