VATERPOLISTI RADNIČKOG IZGUBILI U NOVOM SADU

Sport

U 11. kolu Superlige Srbije, vaterpolisti Radničkog pretrpeli su poraz na gostovanju novosadskoj Vojvodini, rezultatom 14:7 koji ne oslikava najbolje odnos snaga u bazenu.

Prevođeni Muratom Šakenovom, Kragujevčani su odlično startovali i tokom cele prve četvrtine bili u vođstvu koje je u jednom momentu iznosilo i dva gola (4:2).

Međutim, sredinom druge deonice domaćin je serijom 4:0 u potpunosti preokrenuo tok utakmice (6:4), a sa tom prednošću otišao je i na veliki odmor – 7:5.

Radnički je bio u igri sve do poslednje četvrtine, ali je onda usledio pad koncentracije, kako u napadu, tako i odbrani. Iskusnija ekipa kao što je Vojvodina umela je to da iskoristi i dođe do zasluženog trijumfa, doduše nešto ubedljivije nego što je bila realna razlika u igri tokom većeg dela meča.

Vojvodinu je do pobede predvodio Kristijan Šulc sa pet golova, dok je u ekipi Radničkog najefikasniji bio Murat Šakenov sa četiri.

Narednu utakmicu Kragujevčani igraju u utorak, od 20 časova, kada im u „Park“ dolazi beogradska Crvena zvezda.

Vojvodina – Radnički 14:7 (3:4, 4:1,2:1,5:1)

Slana Bara. Sudije:Anđelić i Golijanin. Isključenja: Vojvodina 11, Radnički 13.

VOJVODINA: Filipović, Čabrilo, Marić 1, Tintor, Vasin 2, Prekogačić 2, Ćuk, Ćatović 3, Rogač, Šulc 5, Vasić, Marčeta 1, Tubić, Ristić. Trener: Bilić.

RADNIČKI: Durutović, Stanojević, Tanasijević, Ganić, Metodiev, Mitrović, Šakenov 4, Dino 1, Panić, Vulović 1, Manić 1, Radovanlija, Đerković, Bogdanović. Trener: Stevanović.

Piše: KVK Radnički