Na low kick prvenstvu u Kruševcu kragujevački bokseri osvojili pet medalja

Članovi Kik boks kluba „Radnički” iz Kragujevca osvojili su na juče održanom državnom prvenstu u disciplini low kick u Kruševcu pet medalja. Za ovaj uspeh kragujevački kik bokseri dobili su pehar vicešampiona Srbije za prethodnu sezonu.

U kruševačkoj Hali sportova nastupilo je 120 takmičara u muškoj i ženskoj konkurenciji iz 17 klubova u Srbiji.

– Nova ekipa takmičara, nekoliko debitanata, ali su rezultati prevazišli očekivanja, ističu, ne bez ponosa u KBK „Radnički”.

Zlatne medalje osvojili su Natalija Ilić, junorka u kategoriji do 60 kilograma i Nikola Petrović, seinior u B klasi do 81 kilograma.

Srebro je osvojio Nikolaj Marković, senior u kategoriji do 63,5 kilograma a bronzana odličja Jovan Maksimović Dimitrije Radovanvić, juniori u kategoriji do 67 kilograma.

Viktor Martinović iz kragujevačkog „Radničkog”, čeka finalni meč u seniorskoj konkurenciji na sledećem takmičenju jer je u Kruševcu imao već dve borbe, pa po pravilima Kik boks saveza Srbije boriće se za medalju na narednom turniru.

Uroš Gačević iz „Radničkog” osvojio je peto mesto u kategoriji seniora do 71 kilograma.

Autor: Z. S. M.